Jak pomóc swoim dzieciom być mądrzejszymi?

Dzisiaj wydaje się, że wszyscy, włącznie z małymi dziećmi, są podłączeni. Grają w gry, korzystają z edukacyjnych aplikacji, oglądają filmy na YouTube, przeglądają media społecznościowe – ekran jest częścią naszej kultury. I choć technologia stała się kluczowym narzędziem w naszym życiu, wiąże się także z ryzykiem emocjonalnym i zdrowotnym, takim jak skłonność do siedzenia zamiast aktywności fizycznej, problemy ze snem, izolacja społeczna i prześladowanie.

W tym roku skupimy się na opanowaniu liter, dźwięków i słów. Będziesz z radością obserwować, jak twoje dziecko podejmuje pierwsze kroki w poprawnym czytaniu i pisaniu, zwłaszcza gdy te aktywności są powiązane, zarówno w szkole, jak i w domu. Pomóż swojemu przedszkolakowi dobrze bawić się językiem w codziennym życiu w tym roku i zobaczysz, jak jego słownictwo rośnie w zastraszającym tempie.

W tym roku nauczy się również kluczowych podstaw matematyki, a istnieje nieskończona liczba sposobów (bez żartów) na zachęcanie do tego. Standardy edukacyjne różnią się w zależności od stanów, dystryktów i szkół, a żadne dwoje dzieci nie uczy się dokładnie w tym samym tempie, więc nie panikuj, jeśli twoje dziecko nie zaczyna czytać w tym samym czasie co dziecko sąsiada.

Literki i dźwięki

„Czytanie dzieciom w domu nie tylko sprawia, że czerpią przyjemność z czytania, ale także pomaga im w szkole” – mówi Susan Quinn, specjalistka od czytania i nauczycielka szkoły podstawowej w Szkole Świętego Brendana w Bronksie, Nowy Jork. Wspólne czytanie pielęgnuje towarzystwo, zapewnia zabawę oraz rozwija koncentrację, skupienie i słownictwo.