Nowi rodzice dzielą się swoimi nocnymi wyszukiwaniami w Google.

Każdy nowy rodzic zna to uczucie: Jest 2:00 w nocy. Masz zaczerwienione oczy i pragniesz tylko, aby wszyscy mogli się wyspać. Ale jesteś na nogach. I tak samo jest twoje nowe dziecko. Choć byłoby niesamowicie, gdyby twoje maleństwo mogło ci powiedzieć, co ich trzyma obudzonymi, wszystko, co możesz zrobić, to próbować jak najlepiej to zrozumieć. Czasami nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ale przynajmniej masz Google.

W tym roku skupimy się na opanowaniu liter, dźwięków i słów. Z radością będziesz obserwować, jak twoje dziecko podejmuje pierwsze kroki w kierunku poprawnego czytania i pisania, zwłaszcza gdy te aktywności są powiązane, zarówno w szkole, jak i w domu. Pomóż swojemu przedszkolakowi bawić się językiem w codziennym życiu w tym roku i zobaczysz, jak jego słownictwo eksploduje.

W tym roku nauczy się również kluczowych podstaw matematyki, a istnieje nieskończona liczba sposobów (bez żartów) na zachęcenie do tego. Standardy edukacyjne różnią się w zależności od stanów, dystryktów i szkół, a żadne dwoje dzieci nie uczy się dokładnie w tym samym tempie, więc nie panikuj, jeśli twoje maluchy nie zaczynają czytać w tym samym czasie co dziecko sąsiada.

Literki i dźwięki

“Czytanie dzieciom w domu nie tylko sprawia, że czerpią przyjemność z czytania, ale także pomaga im w szkole” – mówi Susan Quinn, specjalistka od czytania i nauczycielka szkoły podstawowej w Szkole Świętego Brendana w Bronksie, Nowy Jork. Wspólne czytanie pielęgnuje towarzystwo i zabawę, rozwija koncentrację, skupienie i słownictwo.