Powrót do pracy po urodzeniu dziecka? Nauczyciele niemowląt dzielą się wskazówkami, aby ułatwić tę przemianę.

Kiedy właśnie zaczynałeś oswajać się z posiadaniem dziecka, nadszedł czas powrotu do pracy. Oprócz oczekiwanych zmian (ponowne podjęcie obowiązków, nadrobienie wszystkich przegapionych plotek z biura), twoje priorytety uległy zmianie, ponieważ teraz jesteś rodzicem. Przerwy na lunch mogą zamienić się w czas do odciągania pokarmu, a happy hours bardziej przypominają wychodzenie wcześniej, aby odebrać dziecko.

W tym roku skupimy się na opanowaniu liter, dźwięków i słów. Z radością będziesz obserwować, jak twoje dziecko podejmuje pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu poprawnie, zwłaszcza gdy te aktywności są powiązane, zarówno w szkole, jak i w domu. Pomóż swojemu przedszkolakowi dobrze bawić się językiem w codziennym życiu w tym roku i zobaczysz, jak jego słownictwo rośnie w zastraszającym tempie.

W tym roku nauczy się również kluczowych podstaw matematyki, a istnieje nieskończona liczba sposobów (bez żartów) na zachęcanie do tego. Standardy edukacyjne różnią się w zależności od stanów, dystryktów i szkół, a żadne dwoje dzieci nie uczy się dokładnie w tym samym tempie, więc nie panikuj, jeśli twoje dziecko nie zaczyna czytać w tym samym czasie co dziecko sąsiada.

Literki i dźwięki

„Czytanie dzieciom w domu nie tylko sprawia, że czerpią przyjemność z czytania, ale także pomaga im w szkole” – mówi Susan Quinn, specjalistka od czytania i nauczycielka szkoły podstawowej w Szkole Świętego Brendana w Bronksie, Nowy Jork. Wspólne czytanie pielęgnuje towarzystwo, zabawę i rozwija koncentrację, skupienie oraz słownictwo.