Kreatywkowa edukacja

Kim będzie Twoje dziecko, gdy dorośnie?

Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana. Według naukowców większość zawodów, które będą wykonywane przez dzieci obecnie rozpoczynające edukację, aktualnie jeszcze nie istnieje.

Nieważne, czy będzie to znany współcześnie zawód, czy też nie – w naszym przedszkolu dziecko rozwinie kompetencje, dzięki którym będzie odważnie i mądrze poruszało się w szybko zmieniającej się rzeczywistości

Języki (nie)obce

W przedszkolu Kreatywka dzieci uczą się poprzez uczą się poprzez zabawę dwóch języków obcych: angielskiego i hiszpańskiego. 

Język angielski z robotem EMYSem

W nauce języka angielskiego Twoją pociechę będzie wspierał robot EMYS. Przedszkolaki uwielbiają go z wielu powodów. EMYS to najbardziej zaawansowany na świecie edukacyjny robot. Porozumiewa się głosem dziecka, opowiada historie, śpiewa i organizuje ruchowe gry. Poza tym bardzo przypomina człowieka – rozpoznaje osoby z otoczenia i utrzymuje z nimi kontakt wzrokowy. Potrafi nawet się zezłościć, a także zasnąć, gdy poczuje znudzenie lub zmęczenie. Dzięki temu, że robot okazuje emocje, przedszkolaki naturalnie angażują się w rozmowy z nim, kształtują empatię oraz szybko przełamują minimalną w tym wieku barierę językową.

Język hiszpański

Przedszkolaki w Kreatywce oprócz języka angielskiego uczą się języka hiszpańskiego przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, hiszpański to czwarty najbardziej rozpowszechniany na świecie język – wyprzedza go jedynie angielski, chiński i hindi. Po drugie, cechuje go melodyjność i dość łatwa gramatyka, dzięki czemu dzieci szybko i bez trudu się go uczą – szczególnie, że to nauka przez zabawę, z zastosowaniem rymowanek, piosenek i gier.

Programowanie i kodowanie

Kodowanie i programowanie w przedszkolu? Na pierwszy rzut oka brzmi to dość specyficznie, jednak zajęcia z kodowaniem dla przedszkolaków to świetna metoda do ich intelektualnego rozwoju.  Dzięki nauce programowania dzieci rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia oraz poszukiwania rozwiązań problemów.

Kodowanie z Photonem
Photon to polski robot edukacyjny, który wprowadzi dziecko w świat programowania. Współpraca z tym robotem sprawia, że zajęcia z kodowania w przedszkolu Kreatywka są entuzjastycznie odbierane przez dzieci. Przedszkolaki tworzą programy, używając bloków odpowiadających za działania Photona. Akcje dzieci spotykają się z reakcjami robota, a dzięki ukończonym misjom odblokowaniu ulegają kolejne zdolności urządzenia.

Programowanie ze Scottie Go!
Scottie Go! to kosmita podróżujący po kosmosie i przeżywający mnóstwo przygód. Przedszkolaki pomagają Scottiemu, rozwiązując coraz trudniejsze zadania i przy okazji nabywając programistycznej wiedzy.

Leśna przygoda

Leśne warsztaty to dbałość zarówno o rozwój psychiczny, jak i fizyczny każdego dziecka. Otoczenie natury reguluje emocje oraz uczy uważności – choćby na zmieniające się podczas kolejnych pór roku oblicze lasu. Aktywność fizyczna natomiast wzmacnia odporność, dotlenia organizm, poprawia koordynację ruchową i stymuluje dziecięce zmysły do pracy. 

Warsztaty w lesie prowadzą certyfikowane przewodniczki leśne z fundacji Leśne Projekty. Spotkania odbywają się w niewielkich grupach.

Przygoda z biblioteką

W Kreatywce zapewniamy dzieciom równowagę między korzystaniem z nowoczesnych technologii a tradycyjnymi formami zajęć. Dlatego przedszkolaki biorą udział m.in. w cyklicznych spotkaniach w Bibliotece Publicznej oraz korzystają z biblioteczki przedszkolnej. Zajęcia biblioteczne zagwarantują Twojemu dziecku wielowymiarowy rozwój i poprawią jego pamięć i sposób wysławiania się. Wpłyną pozytywnie na odbiór rzeczywistości przez malucha – stanie się on bardziej uważny i skupiony. Poza tym utożsamiające się z przeżyciami bohaterów dziecko rozwinie w sobie empatię.